האבולוציה של עולם הפרסום מלוחות אבן לאינטרלוד

פרסום של מוצרים או שירותים הוא אמצעי להגדלת קהל הלקוחות ולמרות שנדמה לנו לעיתים שפרסומות התחילו רק במאה ה-19, בעיתונים המודפסים, חוקרים של פרסום גילו שהפרסומות המתועדות הראשונות ביותר החלו דווקא בתקופת הרומאים, במאה ה-8 לפני הספירה. כאשר פרסמו קרבות גלדיאטורים ומכירות של יין.  כך שמאז ומעולם, חיינו לוו על ידי פרסומות.

גם מהות הפרסומת מעולם לא התשתנה. הרצון להעביר מסר קצר, קליט, שיגרום למי שרואה את הפרסומת לקנות מוצר כלשהו. אז מה הכל זאת השתנה? המדיום.

העולם התקדם המהירות, מלוחות אבן שמבשרים על האולימפיאדה ברומא העתיקה, דרך עיתונים, קולנוע, טלוויזיה ועד האינטרנט של ימינו. הפרסומות של פעם היו יותר נדירות, הופיעו במקומות מסויימים, בזמנים מסויים. היום הפרסומת מגיע לכל כיס כמעט בכל אפליקציה, או סרטון יוטיוב.

המשמעות הגדולה והחשובה ביותר של העובדה הזאת, היא שניתן להפיק פרסומות שמיועדות באופן אישי לקהל הלקוחות שאותו אתם מחפשים. ולכן יש אפשרות ליצור פרסומות, או סרטי תדמית מדוייקים יותר, שיפנו באופן מדוייק יותר לקהל היעד.

ההפצה של הפרסומת היא שהשתנתה. כדי להתאים את הפרסומת או את סרטון התדמית לא רק לקהל היעד, כי אם להפיץ אותו לקהל היעד בפרלטפורמה הנכונה לו. יהיה זה אינסגראם, פייסבוק, רשת חברתית של נדל"ן, או פורומים של חובבי עבודת עץ.

הנושא השני שהתשתנה באופן ניכר מאז שהטכנולוגיה המתקדמת ביותר יושבת לנו בכיס, הוא באינטראקטיביות של הפרסומת עם קהל היעד. פעם, פרסומת היתה מוצר פאסיבי עבור הלקוח. הוא לעד היה צריך לשבת ולצפות, ואם הפרסומת הייתה טובה מספיק הוא היה הולך ורוכש את המוצר. היום לא רק שניתן לרכוש את המוצר מיד בתום הסרטוןו תדמית, בעזרת לינק ישיר למוצר, כי אם ניתן לייצר פרסומות אינטראקטיביות שמפעילות את הלקוח וגורמות לו להיות מעורב יותר, להנות יותר, להתרגש יותר מסרטון הפסרסומת. הצרכן יכול להיות חלק ממשחק אינטראקטיבי, לבחור בין עלילות שונות, לראות סיטואציה מזוויות אחרות כל פעם. וכך לא רק שהחויה מועצמת יותר, כי הצרכן ירצה לחוות את חווית הפרסומת שוב ושוב וכך יחשף למוצר ולבסוף יעביר אותו לחברים שלו. שיהפכו להיות לקוחות פוטנציאלים בעצמם.

אצלנו בארטקור מידיה, יצרנו פרסומות וסרטי תדמית מכל הסוגים, החל מפרסומות כלליות למוצרים דרל שיווק ממוקד ללקוחות יעד בפלטפורמות ספציפיות, ועד יצירת סרטונים אינטראקטיביים בעזרת טכנולוגיות פורצות דרך, כמו אינטרלוד. פנו אלינו ויחד ניצור את השלב הבא באבולוציה של הפרסום.