אז איך יוצרים סרטון ויראלי?

קודם כל, חשוב לומר בכנות, אי אפשר להבטיח שסרטון יהיה ויראלי. הצלחה של סרטון תלויה בהמון גורמים, שאת חלקם הגדול אי אפשר לצפות מראש. היו סרטוני תדמית שהושקעו בהם המון כספים עם הפקה גרנדיוזית והם לא הביאו את מספר הצפיות שציפו מהם, היו סרטוני תדמית שנעשו בתקציב זעום ו"שברו את האינטרנט, כמו שנהוג לומר.

אז מה בכל זאת אפשר לעשות? הרבה. אפשר לעשות הרבה. קודם כל צריך להבין שויראליות היא מונח חמקמק. ברשתות חברתיות שונות, ההצלחה נמדדת בדרכים שונות. ביוטיוב חשובים יותר העוקבים מאשר הצפיות, בפייסבוק חשובים יותר שירשורים ארוכים של תגובות מאשר לייקים. צריך להבין ולהכין את הסרטון לפלטפורמה המיועדת שלו.

דבר שני, אם יש משהו משותף לכל הסרטונים הויראליים שהצליחו, זה יצירתיות. סרטוני תדמית שהופצו במספרים גדולים, והביאו תעבורה רישתית אל החברות שהפיקו אותם היו תמיד יצירתיים, מחוץ לקופסא. הם תמיד היוו רעיון חדש בשוק רווי. כדי למקסם את הסיכוי לויראליות, כדי תמיד לנסות משהו שונה, שעוד לא ניסו, מרענן וחדש. ניסיון לחקות הצלחה של מישהו אחר, היא לא ערובה לויראליות.

דבר שלישי וחשוב מאוד היא להיות מעודכן בטרנדים האינטרנטיים. זוכרים את סרטוני הסצינות הקפואות? של סצינות מבויימות כשהמצלמה עוברת בינהם? או את אתגר ה-kiki do you lo ve me? להצטרף לטרנד בזמן, להיות חלק ממחוות שונות שמתרחשות באינטרנט, כאשר הן בשיא, זה מאוד יכול להועיל. לפספס בכמה חודשים את הטרנד, יכול להפיל סרטון לקרשים.

טיפ רביעי היא היכולת לקלוע לנושאים חמים, מעודכנים פוליטית, חברתית? מחוברים לנושאים המדוברים ביותר ברשת. יהיה זה העצמה נשית, METOO, טבעונות, בחירות, או צונאמי באיים הקראיביים, סרטוני תדמית שמתקשרים, או מתעסקים ברעיונות אלו, יזכו לפופולאריות גדולה, מה שמגדיל באופן אקספוננציאלי, את הסיכוי לויראליות.

הדבר האחרון שאפשר לעשות כאשר מנסים לייצר סרטון ויראלי, הוא לפנות לבעלי נסיון. אצלנו בארט קור מדיה, צברנו נסיון רב ביצירת סרטונים ויראלים שהצליחו מעל המשוער וחשפו את המוצר או השירות לקהלים רבים בזמן קצר. פנו אלינו ליעוץ, ואנו נעשה את המיטב כדי להפוך את הסרטון שלכם לויראלי.